Wszystko co musisz wiedzieć o płytkach klinkierowych

Cechą charakterystyczną płytek klinkierowych jest to, że są bardzo odporne na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne. Dlatego tak chętnie wykorzystuje się je jako materiał wykończeniowy na elewacje, schody i kominy. Dobrze położone płytki klinkierowe to trwałość na lata. O czym pamiętać, kładąc takie płytki, jest poniższy tekst.

Jak kłaść płytki klinkierowe?

Przed położeniem płytek klinkierowych od ekspercilazienek.pl, należy odpowiednio przygotować powierzchnię ściany lub schodów. Trzeba je oczyścić z kurzu, pyłu i pozostałości po innych materiałach budowlanych, np. zaprawy, gipsu. Kolejnym krokiem jest malowanie gruntem. Dzięki temu klej, którym przyklejane będą płytki, będzie dobrze trzymał się powierzchni.

Do płytek zewnętrznych trzeba wybrać odpowiedni mrozoodporny klej. Musi on być położony na całej powierzchni ściany oraz na płytkach. Płytki klinkierowe najlepiej wymieszać pomiędzy opakowaniami. Możliwe jest bowiem, że te w kolejnych paczkach różnią się od siebie delikatnie odcieniem.

płytki klinkierowe

Jakich błędów unikać podczas prac z płytkami?

Kładzenie płytek nie jest trudne, ale trzeba pamiętać o tym, by wystrzegać się kilku błędów. Oprócz tego, że płytki muszą być położone równo względem powierzchni podłogi i w taki sam sposób odstawać od ściany, trzeba pamiętać też o innych kwestiach. Należą do nich:

  • ilość płytek – lepiej kupić płytki z zapasem 10-15%, w wielu sklepach można oddawać całe opakowania płytek, które pozostały po wykonywanych pracach
  • dobry klej – nie można oszczędzać na zaprawie klejowej i przede wszystkim przygotowywać ją zgodnie z instrukcją umieszczonym przez producenta na opakowaniu
  • odpowiednia pogoda – płytek zewnętrznych nie można kłaść w deszczu ani podczas mrozów; wielu specjalistów mówi też, że mocne słońce również może spowodować, że płytki z czasem zaczną odpadać.

Comments are closed.