Proste sposoby na płytki

heksagonalne płytki na podłodze

Wybór płytek często zajmuje sporo czasu, bo każdemu zależy na tym, by pięknie się prezentowały i wnosiły element dekoracyjny do danego pomieszczenia. Ogrom dostępnych na rynku modeli sprawia, że często ciężko się zdecydować, jednak warto tu zaznaczyć, że od kilku już lat w trendach są płytki heksagonalne.

Płytki dla odważnych

Wiele osób boi się stosować kafelek typu heksagonalnego, ponieważ uważają, że ich nieumiejętne rozłożenie czy wybór koloru lub wielkości będzie mało trafionym rozwiązaniem. Oczywiście tego typu obawy mogą pojawić się w trackie aranżacji wnętrz, jednak szybko możemy się ich pozbyć. Wystarczy tylko stosować się do kilku prostych zasad, jakie pojawiają się w przypadku płytek heksagonalnych. Najlepsze wybory dla tradycjonalistów to średniej wielkości płytki lub mozaika, jasne kolory (ewentualnie delikatne zdobienia). Warto też trzymać się zasady, że do małych pomieszczeń wybieramy małe płytki, a do dużych- te większe.

Postaw na mono kolor

Jeżeli boimy się zaszaleć z kolorami, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie jednokolorowych płytek. Zwykle te jasne, neutralne, doskonale i subtelnie dynamizują całe wnętrze, wystrój – a np. płytki heksagonalne w kolorze białym doskonale prezentują się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Co więcej, nie musimy się tu bać efektu przytłoczenia wnętrza, stąd polecane są nawet do tych najmniejszych pomieszczeń. Dla bardziej kreatywnych osób, dla których białe płytki są za spokojne, świetnym rozwiązaniem będzie wybór płytek z dekorem 3D, jednak tu trzeba mieć na uwadze, że takie płytki najlepiej odnajdą się w większym pomieszczeniu.

Comments are closed.