Zalety i wady kafli drewnopodobnych

Kafle drewnopodobne zyskały na popularności ze względu na ogromną praktyczność. Drewnopodobny gres lub terakota są tego typu materiałami, które bardzo łatwo się pielęgnuje. Ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają cyklinowania i lakierowania, czy też mycia specjalnymi preparatami, a by zachować ich piękny połysk wystarczy je regularnie odkurzać i myć.

Właściwości kafli drewnopodobnych

Kafle drewnopodobne nie są tak nasiąkliwe jak standardowe deski drewniane, dlatego też wyłożona nimi powierzchnia jest bardzo odporna na wodę, Z kolegi płytki szkliwione nie wymagają żadnej profesjonalnej impregnacji, a do pielęgnacji wystarczą domowe środki czystości. Co więcej podłogowe kafle drewnopodobne charakteryzują się też mniejszym oporem cieplnym niż panele, z tego też względu są bardzo dobrym wyborem podczas stosowania w pomieszczeniach ogrzewania podłogowego. Te wszystkie zalety sprawiają, że kafle drewnopodobne są często wybierane przez osoby, które nie mają czasu, by poświęcać pielęgnacji podłogi zbyt wiele uwagi.

Wady kafli drewnopodobnych

Wśród najczęściej wymienianych wad kafli drewnopodobnych wymienia się to, że ich montaż jest bardziej skomplikowany niż na przykład montaż standardowych paneli, które po prostu można samodzielnie położyć na danej powierzchni. Na pewno wadą tego typu płyt jest też fakt, że w dotyku są one zimniejsze niż prawdziwe drewno, w związku z czym zastosowanie tego rodzaju materiału na podłogach na pewno będzie zmuszało do zabezpieczania newralgicznych miejsc na przykład dywanikami, ponieważ są one za zimne, by chodzić po nich gołymi stopami. W przypadku, gdy stosujemy kafle drewnopodobne wraz z ogrzewaniem podłogowym wówczas nie trzeba się o to martwić, ponieważ płytki będą ciepłe w dotyku. Tego typu wady nie przeszkadzają większości osób, które na co dzień i tak noszą pantofle po domu.

Comments are closed.