Mozaiki wykonane ze szkła – czy warto?

Istnieje wiele sposobów na to, aby nadać naszemu mieszkaniu niepowtarzalnych walorów estetycznych. Jednym z najlepszych i najprostszych sposobów, aby sprawić, że wnętrze naszego mieszkania będzie unikatowe jest zastosowanie mozaiki. Obecnie producenci oferują wykonane z różnorodnych materiałów, aczkolwiek najciekawszym wyborem będzie szkło. Czego oczekiwać po mozaice?

Właściwości szklanej mozaiki

Niezwykłym atutem mozaiki wykonanej z tego materiału jest jej różnorodność. Współcześnie producenci oferują mozaiki wykonane ze szkła sprawdź tu ofertę, które różnią się od siebie tak podstawowymi parametrami jak:

  • zastosowany kolor,
  • kształt kawałków szkła,
  • faktura oraz grubość szkła.

Ponadto mogą być one założone na podłogę, ściany oraz na powierzchnie elementów wyposażenia domu. Jedynym ograniczeniem w aranżacji pomieszczenia jest nasza wyobraźnia. Jeżeli nie odnajdziemy interesującej nas kolorystyki możemy poprosić producenta o zabarwienie mozaiki na wybrany przez nas kolor. Ponadto zaoferowana mozaika może odznaczać się powierzchnią matową, połyskliwa oraz posiadać brokat.

Cechy mozaiki wykonanej ze szkła

Każda mozaika szklana charakteryzuje się ważnymi z cechami użytkowymi. Najważniejsze cechy to brak nasiąkliwości, odporność na wysokie temperatury oraz łatwość czyszczenia. Oznacza to, że mozaiki wykonane z tego materiału mogą być zastosowane w tak odmiennych miejscach, jak łazienki lub przestrzenie w pobliżu kominka i kuchenki.

Równocześnie w przypadku jakiegokolwiek zabrudzenia nawierzchni nie ma możliwości powstania trwałych plam i odbarwień. W przypadku zabrudzenia nawierzchni powierzchni wystarczy zastosowanie delikatnych środków myjących. Jedyną wadą tego rodzaju materiału jest jego podatność na zarysowania. Ponadto, jeżeli zdecydujemy o nałożeniu mozaiki na podłogę musimy nałożyć na nią warstwę ochronną.

Comments are closed.