Dlaczego warto zdecydować się na płytki drewnopodobne?

Wystrój łazienek powinien łączyć w sobie trzy aspekty: funkcjonalność, wytrzymałość i estetykę. Jest to zarówno kluczowe w przypadku ceramiki sanitarnej, jak również materiałów wykończeniowych. Zrozumiałym jest fakt, że bardzo popularne są płytki, które ułożyć można zarówno na podłodze, jak również ścianach. Są odporne na działanie wilgoci i wody, co sprawia, że doskonale nadają się do łazienek. Dlatego tak ważny jest wybór konkretnego desenia, który wpływa na nastrój pomieszczenia.

Jakie płytki sprawdzą się w łazience?

W ostatnich latach aranżacja wnętrz na nowo zwróciła się ku materiałom naturalnym lub imitującym naturalne. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż tego rodzaju kompozycje są po prostu ponadczasowe i charakteryzuje je estetyka. Co więcej, materiały, chociażby drewnopodobne, doskonale łączą się ze szkłem, stalą, czy kamieniem, co stwarza szereg możliwości w kontekście finalnego urządzenia łazienki. Płytki drewnopodobne doskonale nadają się na podłogę. I niejednokrotnie to właśnie tą powierzchnie zdobią.

Efektowne wykończenie kabiny prysznicowej

Drugim, coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest kabiny prysznicowe bez brodzika. Ma to wiele aspektów praktycznych, szczególnie dla osób starszych. Przede wszystkim ułatwia korzystanie z prysznica. Jednocześnie, coraz częściej przykłada się sporo uwagi do ogólnego wykończenia ścian wewnątrz kabiny. Tam również stosuje się coraz chętniej płytki drewnopodobne. Łazienka w ten sposób zyskuje nie tylko jasny i klarowny podział na poszczególne strefy, ale również bardzo estetyczny rodzaj wykończenia. Przywodzi na myśl niejednokrotnie obiekty takie, jak górskie, drewniane domki. 

Jednocześnie płytki te mogą posłużyć także za wykończenie zabudowy wanny. Pozwalają na podkreślenie poszczególnych elementów, czy ich wizualne wydobycie z otoczenia.

Comments are closed.