Cegły nie tylko w salonie

imitacja cegły w naszym salonie

Szał na ceglane ściany zaczął się w salonie i kuchni, gdzie ułożone nad blatem ceramiczne wersje cegieł sprawiały, że kuchnia robiła się niezwykle designerska. Drewniany blat kuchenny bez względu na odcień i kolorystykę będzie się świetnie komponował z białymi lub czarnymi, błyszczącymi płytkami, które odpowiednio ułożone pozostaną na swoim miejscu na długi czas.

Ceramiczna płytka

Cegiełki na ścianę umieszczane w kuchni lub łazience nie mogą przyjmować wilgoci, która bardzo szybko może je zniszczyć. Gipsowa, niezaimpregnowana płytka niezwykle łatwo nasiąka wodą, a mikroklimat panujący w łazience nie pozwoli jej wyschnąć zbyt szybko – może to powodować powstawanie pleśni i grzyba, które są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia domowników.

Płytki imitujące cegłę wykonane z ceramiki świetnie nadają się do takich pomieszczeń – mogą być umieszczane nawet pod prysznicem, ponieważ ich powierzchnia jest taka sama jak każdej innej płytki. Umieszczanie w łazience imitacji cegły pozwoli na osiągnięcie przyjemnego efektu bez względu na wielkość pomieszczenia.

Kuchenna aranżacja

Najczęściej płytki imitujące cegłę umieszczane są nad blatem kuchennym, ponieważ tam są najbardziej widoczne i dekoracyjne. Oprócz pełnienia funkcji ozdoby chronią ścianę przed zachlapaniem oraz zapewniają estetyczny wygląd, który można zachować poprzez łatwe czyszczenie powierzchni z wszelkich zabrudzeń wynikających z codziennej pracy w kuchni.

Pomieszczenia techniczne i pralnie

Nikt nie powiedział, że pralnia musi być nudna. Wyłożenie przynajmniej jednej ściany płytkami ceramicznymi imitującymi cegłę sprawi, że surowe pomieszczenie przeznaczone do pracy stanie się zdecydowanie bardziej przytulne, a przebywanie w nim stanie się zwyczajnie przyjemniejsze. Codzienne prace w ładnie wykończonym pomieszczeniu uprzyjemnią życie.

Comments are closed.