Jak uzyskać efekt ceglanej ściany we wnętrzu?

Cegła jest dzisiaj jednym z najmodniejszych sposobów na wykończenie ścian. Świetnie prezentuje się w aranżacjach typu loft, wnętrzach o skandynawskim szyku, a także w przestrzeniach o rustykalnym charakterze. Aby uzyskać wierny efekt imitacji ceglanej ściany, warto zdecydować się na cegłopodobne płytki gipsowe.

Płytki gipsowe imitujące cegły

Modne dziś murowane ściany nie są trudne w realizacji. Do wyboru jest wiele materiałów, które mogą zastąpić naturalne cegły. Są to między innymi tapety z nadrukami cegieł, panele cegłopodobne 3D z tworzyw sztucznych, ale również płytki gipsowe, które są najwierniejszą imitacją ceglanego muru.

Realistyczny efekt, jaki dają gipsowe płytki cegłopodobne, wynika z ich kształtu i faktury. Są to płytki, które posiadają format cegieł oraz ich nawierzchnię, a także malowane są na różne kolory, na przykład na ceglaną czerwień, kolor biały czy szary. Ułożone na ścianie dają złudzenie prawdziwego muru.

Płytki gipsowe imitujące cegły bardzo często montowane są na pojedynczych ścianach, na przykład za telewizorem w salonie lub wezgłowiem łóżka w sypialni. Mogą być dodatkiem do kuchni, gdy będą umieszczone nad blatem. Ponadto montowane są na korytarzach, klatkach schodowych, w przedpokojach, by dać efekt przemysłowej surowości.

Montaż płytek cegłopodobnych

Przygotowanie muru z cegieł gipsowych jest bardzo proste. Płytki te oferowane są obecnie także w wariancie z gotową fugą, dlatego nie wymagają złożonego montażu. W sprzedaży dostępne są też gotowe elementy narożne.

Przed montażem konieczne jest dokładne oczyszczenie i zaimpregnowanie ścian. Płytki mocuje się specjalnym klejem. Po ich montażu zaleca się również zastosowanie impregnatu. Dzięki niemu nawierzchnia gipsu jest dodatkowo chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, a także posiada bardziej nasycony odcień.

Comments are closed.