Urządzamy korytarz w naszym domu

Korytarz to przestrzeń w naszym domu, która niestety bardzo często traktowana jest po macoszemu. Zupełnie niesłusznie. Wszak jest to wizytówka naszego domu. To pierwsze miejsce jakie widzą nasi goście. 

O czym warto pamiętać urządzając korytarz?

Bardzo ważna jest podłoga. Musi być odporna na uszkodzenia i łatwa w konserwacji. Idealnie sprawdzi się na przykład gres. Możemy wybierać spośród tysięcy wzorów i kolorów. Bardzo modne w ostaniach latach są płytki imitujące beton EksperciŁazienek. Ale to tylko jedna z dostępnych opcji…

Miejsce do przechowywania

Korytarz to także miejsce gdzie mrzemy przechowywać wiele rzeczy. Z pewnością przyda nam się szafka na buty. Dzięki niej znacznie łatwiej będzie nam utrzymać porządek w przedpokoju. Zwłaszcza, jeśli w domu mieszka kilka osób. Warto też zainwestować w szafy wnękowe. Będziemy mogli w nich przechowywać  okrycia wierzchnie, ale też domowe sprzęty, takie jak deska do prasowania, odkurzacz a nawet pralka.

Nie możemy też zapominać o lustrze. Przyda się ono każdego dnia. Będziemy mogli się przejrzeć przed wyjściem i skontrolować nasza garderobę. Dodatkowo lustro odbija światło oraz optycznie powiększa to niewielkie pomieszczenie.

Podsumowując warto poświęcić trochę czasu na urządzenie korytarza w naszym domu. Jeżeli nie mamy pomysłu, jak to zrobić to możemy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Mnóstwo fantastycznych inspiracji znajdziemy też w internecie.

Comments are closed.