Jakie lustro do łazienki wybrać?

Do obowiązkowego wyposażenia łazienki z pewnością zalicza się lustro łazienkowe. Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i jest niezbędne podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Wybierając lustro łazienkowe, powinniśmy przede wszystkim kierować się rozmiarem naszej łazienki. Odpowiednio dobrane lustro, będzie dobrze spełniać swoje funkcje. Z poniższego artykułu dowiesz się jak wybrać właściwie.

Rozmiar ma znaczenie

lustro łazienkowe

Mowa tutaj zarówno o rozmiarze łazienki jak i lustra. Im większą łazienkę posiadamy, tym możemy pozwolić sobie na większe lustro łazienkowe. W małej łazience duże lustro będzie optycznie powiększać przestrzeń, ale nie zawsze mamy możliwość takiego wyboru. Wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się lustro łazienkowe z półką. Nie tylko pełni ono podstawowe funkcje lustra, ale i zyskujemy dodatkowo przestrzeń na podstawowe kosmetyki pielęgnujące. Szklane opakowania perfum czy innych kosmetyków będą wyglądać na takiej półce bardzo elegancko. 

Odpowiednie oświetlenie

Jeżeli nasza łazienka posiada górne oświetlenie i w lustrze nasza twarz nie będzie równomiernie oświetlona warto wybrać lustro łazienkowe z oświetleniem. Nierównomierne oświetlenie naszej twarzy utrudni codzienne zabiegi pielęgnacyjne czy wykonywanie makijażu. Do wyboru mamy lustra z wmontowanym paskiem led lub żarówkami. Ta druga opcja przypomina lustra stosowane przez profesjonalnych makijażystów. 

Design

Wybierając lustro, bez problemu dopasujemy jego wygląd do stylu naszej łazienki. Na rynku dostępne są lustra łazienkowe prostokątne, kwadratowe, okrągłe, owalne czy w kształcie heksagonu. Mogą mieć białą, złotą lub czarną ramę. Wybierając lustro, pamiętajmy jednak o tym, by jego wartości estetyczne nie wzięły górę nad użytecznością. Może się wówczas okazać, że lustro dobrze wygląda, ale korzystanie z niego podczas zabiegów pielęgnacyjnych jest utrudnione.

Comments are closed.