Bateria bidetowa Grohe – co trzeba o niej wiedzieć?

Bidety coraz częściej pojawiają się nie tylko w publicznych, ale również prywatnych łazienkach. Zapewniają one bardzo wysoki poziom higieny. Pamiętać należy jednak o tym, że nawet najlepsza jakościowo miska bidetowa to zdecydowanie za mało. Olbrzymią rolę odgrywa solidna bateria bidetowa, której konstrukcja wbrew pozorom wcale tak bardzo nie odbiega od popularnych baterii łazienkowych.

Jak jest zbudowana bateria bidetowa?

W dzisiejszych czasach można wyróżnić kilka rodzajów baterii bidetowych Grohe, które różnią się między sobą przede wszystkim mechanizmem działania. Najczęściej spotykane są oczywiście klasyczne modele, które zaprojektowane są do bezpośredniego montażu sztorcowego. Modele tego typu wyposażone są w metalowy korpus, specjalny uchwyt ciśnienia oraz uchwyt do regulacji temperatury wody. Nie można zapominać o kurkach i wylewce ze specjalną dyszą. W wielu łazienkach spotkać można także podtynkowe baterie bidetowe, które z kolei wyposażone są w słuchawkę.

Podtynkowa bateria bidetowa Grohe – czy warto?

Podtynkowe baterie bidetowe Grohe są bardzo wygodne i estetycznie się prezentują, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup – ekspercilazienek.pl/baterie-bidetowe/0,grohe. Konstrukcje tego typu to nic innego jak popularne „bidetki”, które dyszę mają zamocowaną na elastycznym wężu. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możliwe jest swobodne manewrowanie strumieniem. Podtynkowa bateria bidetowa Grohe niestety nie zawsze sprawdzi się w mniejszych łazienkach. Dla wielu osób ciekawą propozycją może okazać się także bateria sztorcowa, która posiada praktyczną słuchawkę. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Standardowe baterie pozwalają zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Wynika to oczywiście z tego, że montowane są bezpośrednio do miski bidetowej. Modele ze słuchawką wymagają nieco więcej przestrzeni. Elastyczny wąż zapewnia pełną swobodę ruchów, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest zapewnić maksymalną higienę w toalecie.

Comments are closed.