Najlepsze rozwiązania w aranżowaniu łazienki

Odchodzenie od bieli na ścianach i podłogach, wszechobecny kamień, ciemne barwy poprzeplatane z jasnymi elementami i monochromatyczność ceramiki łazienkowej – to najważniejsze cechy wystroju toalety, obserwowane już od kilku lat na rynku aranżowania wnętrz sanitarnych. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, wyposażając naszą toaletę?

Ceramika łazienkowa o stonowanych barwach

To, co charakteryzuje elementy sanitarne umieszczane w dzisiejszych toaletach to konieczność zastosowania w praktycznie wszystkich przypadkach jasnych barw tych przedmiotów. Świadczą one o higienie całego wnętrza i nadają elementom ceramiki pożądanego wrażenia czystości – jest to coś, co nie byłoby możliwe do spełnienia przy zastosowaniu innej kolorystyki ceramiki łazienkowej. Proszę sobie wyobrazić jak wyglądałaby toaleta czy wanna w odcieniach szarości lub brązu – byłoby to co najmniej nieeleganckie.

Na czym się skupić w doborze odpowiednich przedmiotów sanitarnych?

Niezwykle modnym rozwiązaniem jest wyposażenie łazienki w ceramikę o nietradycyjnych kształtach. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnego wystroju wnętrza naszego pomieszczenia. Najważniejsze jest to, aby w naszej łazience panował minimalizm. Ważne jest także oszczędzanie miejsca. Upychanie wielu elementów wyposażenia, często obok siebie, nie wróży nic dobrego. Szczególnie, jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią – a zwykle jest to bardzo prawdopodobne. Wybierając ceramikę łazienkową skupmy się zatem nie tylko na użyteczności, ale na powierzchni, jaką ona zajmie. Jeśli nie mamy na to miejsca – zrezygnujmy z bidetu, a zamiast wolno stojącej wanny wybierzmy niewielki narożny prysznic.

Comments are closed.