Armatura łazienkowa – nowoczesne czy klasyczne rozwiązania?

Obserwując bacznie oferty producentów armatury łazienkowej, można dojść do wniosku, że spokojnie znajdą coś dla siebie fani zarówno klasycznych, jak i tych nowatorskich rozwiązań. W wielu sklepach można znaleźć eleganckie umywalki szklane, designerskie modele wykonane z marmuru czy granitu oraz klasyczne aluminiowe umywalki w standardowych rozmiarach. Co najczęściej wybierają klienci?

Nowoczesność połączona z solidnym wykonaniem

Chcąc postawić na efektowny, stylowy model umywalki można wybrać tą o nieregularnym kształcie, nablatową, która dodatkowo będzie jeszcze ozdobiona piękną i gustowną baterią. Wiele osób w tym momencie wybiera umywalki ceramiczne lub szklane, które słyną z trwałości, dobrego wykonania oraz szybkiego i prostego montażu. Taka umywalka nablatowa okrągła kosztuje zazwyczaj od około 300 do 600 zł (mniejsze rozmiary) oraz można ją praktycznie kupić od ręki. Klienci, którzy wolą bardziej nietuzinkowe rozwiązania – taki model mogą zamówić również bezpośrednio u producenta (wówczas można wybrać odpowiedni kolor, rozmiar, a nawet sposób montażu).

Co radzą designerzy i projektanci wnętrze klientom?

I tu zdania są podzielone. Jedna grupa zachęca klientów po sięganie do tych nowoczesnych sprzętów, druga z kolei składania się do oryginalnych modeli, które nie tak łatwo dostać. Umywalka nablatowa okrągła ceramiczna lub szklana dostępna jest od ręki (https://home100.pl/umywalki-nablatowe/225,okragla) w każdym markecie oraz nawet w mniejszych sklepach z wyposażeniem łazienek. Z kolei modele takie jak choćby umywalka wykonana z drewna czy marmuru – to już wyższa półka, która raczej sprowadzana jest na specjalne życzenie klienta po jego zamówieniu. Taki asortyment jednak spokojnie może być łączony z pomieszczeniem zaaranżowanym w trochę starodawnym stylu, gdzie dominuje prostota i minimalizm oraz typowo naturalne materiały.

Comments are closed.