Kamień dekoracyjny doda smaku każdemu wnętrzu

Kamień dekoracyjny to materiał wykończeniowy wykonany z mieszanek gipsowych lub betonowych. Gotowe produkty są dostępne w szerokiej gamie kształtów i odcieni i mogą być dokładnie takie same jak skały naturalne. Właściwości użytkowe kamienia sztucznego pod wieloma względami przewyższają właściwości kamienia naturalnego, dlatego też jest on aktywnie wykorzystywany w projektowaniu wnętrz.

W jakich stylach kamień dekoracyjny znajduje zastosowanie?

Kamień dekoracyjny z ekspercilazienek we wnętrzach holi wejściowych sprawia, że otoczenie staje się bardziej surowe, powściągliwe i zimne. Oczywiście wiele zależy od odcienia i faktury materiału, ale na ogół kamień jest używany do nadawania wnętrzom cech surowości. Dotyczy to zarówno kamienia sztucznego, jak i naturalnego, ponieważ pod względem efektu wizualnego są one identyczne.

Kamieniarskie elementy doskonale wyglądają w następujących stylach:

  • Loft – tutaj elementy kamienne wyglądają najodpowiedniej i najlogiczniej. Co więcej, wykończenie ze sztucznego kamienia może stać się głównym elementem holi wejściowych w stylu loftowym.
  • Styl industrialny jest podobny do stylu loftowego, ale z nieco większą ilością technologii. Kamień doskonale pasuje do tych wnętrz i może być stosowany niemal w każdej ilości, nie sprawiając wrażenia zbędnego.
  • High-tech charakteryzuje się technologią i surowością, zbliżoną do minimalizmu. Jeśli jednak chcesz stworzyć bardziej żywe i interesujące wnętrze, możesz to zrobić za pomocą kamienia sztucznego.
  • Ekostyle to jeden z najostrzejszych trendów, oparty na wykorzystaniu naturalnych materiałów we wnętrzach. Choć nazywany jest kamieniem sztucznym, powstaje z naturalnych, przyjaznych dla środowiska surowców, dlatego jest doskonałym materiałem do wnętrz ekologicznych.

Kamień dekoracyjny może wyglądać jak cegła, marmur, granit lub dowolna inna skała. Nowoczesna technologia umożliwia odtworzenie niemal każdego kamienia naturalnego, przy czym koszt i parametry imitacji są znacznie korzystniejsze i praktyczniejsze.

Comments are closed.