Płytki kamieniopodobne jako elewacja domu – warto?

Płytki kamieniopodobne mają wiele zalet. Jedna z ich podstawowych, najważniejszych zalet jest ich niebanalny, atrakcyjny wygląd. Dom, którego elewacja jest zrobiona z płytek kamieniopodobnych wygląda ekskluzywnie i elegancko. Czy płytki kamieniopodobne na prawdę są odpowiednie jako elewacja? 

Jak powstają płytki kamieniopodobne?

Płytki kamieniopodobne mogą być wykonane z gipsu bądź betonu. Płytki na bazie gipsu nadają się wyłącznie na ściany wewnętrzne. Płytki betonowe są nie tylko trwalsze, ale również bardziej odporne na nasiąkanie, co ma duże znaczenie w przypadku zewnętrznego użycia. 

Uszlachetniacze dodawane do cementu dają wysokie parametry wytrzymałościowe. Płytki będą mrozoodporne wytrzymałe na kaprysy pogody.

Płytki kamieniopodobne barwione są w masie w jednym kolorze lub dzięki wykorzystaniu impregnatów żywicznych. Ten sposób barwienia daje płytce więcej kolorów, które są żywsze i intensywniejsze dzięki głęboko wnikającym w płytkę kolorowym impregnatom. 

Dlaczego płytki kamieniopodobne? 

Dzięki elewacji z płytki kamieniopodobnej dom zyskuje dodatkową izolację. Chronią dom przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniami. Taka elewacja impregnowana co kilka lat ( nie rzadziej niż co 5 lat) będzie wyglądała bardzo elegancko.  

Starannie ułożone płytki kamieniopodobne są ciekawą ozdobą domu. Przez wiele lat zachowują dobry wygląd i cieszą oczy właścicieli. Możemy mieć również pewność, że tak zrobiona elewacja przez wiele lat nie straci na aktualności.

Comments are closed.